No właśnie, który z nich wybrać? Oto ważne pytanie. Skupmy się przede wszystkim na rozbieżnościach, zaczynając od najbardziej kardynalnych. Mianowicie wybór następuje tu pomiędzy materacem sprężynowym — zwanym potocznie też piankowym a lateksowym, który wykonany jest wyłącznie z miękkiego kauczuku. Jak przyjrzeliśmy się tej różnicy, pora przyjrzeć się następnym.

Twardość

psiak na łóżkuMaterac z pianki termoelastycznej dzięki swym zdolnościom do równomiernego rozłożenia punktów nacisku, jest zdecydowanie bardziej delikatny niż jego lateksowe przeciwieństwo. Jeśli chodzi o praktykę wygląda to dosyć podobnie, bo kiedyś niewygodne i drętwe materace lateksowe są dziś niewyobrażalnie bardziej komfortowe i łatwe w obsłudze.

Wytrzymałość

W tym wypadku materace lateksowe wyprzedzają materace piankowe. Te piankowe służą nam znamienicie przez około dekadę, w czasie gdy materac lateksowy będzie nam służyć przez mniej więcej 3 razy dłużej.

Dbałość o ekologię i naturę

Formuła tego, na czym śpisz może Cię zainteresować, niezależnie czy ekologia ma dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie. W materacach piankowych nierzadko stosuje się chemiczne zmiękczacze, za to lateksowy jest materacem zbudowanym głównie z jednego składnika budulca, co sprawia, że jest znacznie bardziej bliski naturze.To ta jego naturalność powoduje, że jest on zarazem odpowiedniejszy dla Ciebie i Twojego zdrowia. W asortymencie sklepów znajdziesz również lateks syntetyczny albo mieszany, ale zawarta w nim ilość chemii jest i tak o wiele mniejsza niż w materacach piankowych. Z drugiej strony te piankowe odpowiedniki poddawane są wszak różnorakim badaniom, co sprawia, że ich skład sprawdzany jest przez szczegółowe ustawy i rozporządzenia, co skutkuje tym, że ich wpływ na ludzkie zdrowie nie może być zły.

Musimy więc zdecydować się czy chcemy kupić materac troszkę mniej komfortowy, ale trwalszy, czy wygodniejszy, lecz jednak mniej długowieczny. Zarówno materace piankowe, jak i materace lateksowe mają swoje zalety i wady, a wybór, którego dokonamy, musi zależeć przede wszystkim od naszych potrzeb, a nie obiegowych opinii.

Znajdź materac dla siebie: tutaj